Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře,náměty,diskuse

27. 6. 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

I Vy jeden :-)

(Obyvatel, 6. 7. 2009 20:30)

Hustě jsem se pobavil, náš pidi pozemek má zachránit od hrozného osudu ty, kteří nechtějí žít s tchyní.
Růst populace jsem v ČR nezaznamenal, bohužel nás ubývá. Nejde přeci jen o tuhle jednu stavbu pro 1000 obyvatel, pokud sečteme plánované stavby v Milíčově u Roztyl a na Trojmezí jsme na desítkách tisíc nových obyvatel. Nevšil jsem si, že by zde někdo nadával na život JM. Poptávka po bytech není uspokojena v důsledku jejich nedostatku, ale z důvodu jejich cen, které jsou pokřiveny regulací nájmů, ale to je pro někoho asi příliš složité, natož si představit, co se stane, až regulace pomine a na pětníku bude monofunkční sídliště se stále více a více byty.
Pokud jde o zeleň, to byste koukal, jak zanedbaně vypadala před zásahem zahradníků jediná státem chráněná alej na JM.

....

(Obytný soubor Háje, 5. 7. 2009 14:40)

Zbytečné odstranění přírody, parcela by mohla být lépe využita...nehodláte pak rovnou kvůli obytným domům vykácet Milíčovský les?

Obytný soubor Háje

(Jaroslav Novák, Kropáčkova ul., 5. 7. 2009 13:24)

Vážený pane Slivenecký,

nenapsal jsem blbost, ale svůj názor. Ostatně někteří lidé si ještě neuvědomili, že už 20 let můžeme psát i vlastní názory, ale na to už jsem si zvykl. Mimojiné nikde jsem netvrdil, že se mě výstavba dotkne více než Vás. Nepochybuji také že se Vás samotná stavba dotkne, každá stavba se vždy dotkne svého okolí. Prosím ale o napsání, jak se Vás konkrétně dotknou nově postavené domy po dokončení stavby. Jinak nevím kdy jste byl naposledy na Václavském náměstí nebo kdekoli jinde v centru Prahy, ale jestli máte představu, že po dokončení stavby tohoto obytného souboru a případném dokončení tramvajové trati zde bude větší ruch, tak bych Vám doporučil udělat si v nejbližším možném termínu „výlet“ do srovnávaných lokalit.

Vážený pane obyvateli,

bohužel nevím jestli je Vám to známo ale lidé nebydlí na stromech nebo v jeskyních ale většinou v bytech nebo domech. To znamená, že při dnešním zvyšování počtu populace, je logická i větší poptávka po bytech. Mimoto dnes už taky není zcela běžné, aby bydlelo několik genarací v jednom bytě, jak tomu bylo dříve. A poptávka po bytech roste... Co se týče záměrů na výstavbu, tak ty jsou zcela jasně předloženy, a po schválení není možné aby si stavitelé svévolně rozhodli, že projekt zcela změní a např. zdvojnásobý. Z toho nemusíte mít obavy... Zajímavé je také Vaše srovnní výstavby JM, kdy vznikly byty pro ca 75000 obyvatel s projektem ca. pro 1000 obyvatel... Ostatně překvapujeme že stále dost lidí nadáva na výstavbu JM, byť zde bydlí.. Mimojiné by mne také zajímalo, kde by dnes oněch 75000 lidí podle Vás bydlelo... Pro Vaši informaci, zatím je stále větší poptávka po nových bytech v Praze (o velikosti 1+kk až 3+kk) než jejich nabídka. A ještě jedno upozornění, v prvé řadě se zde bude jednat o výstvbu bytovou, argumenty o prázdných kancelářských prostorech jsou tedy bezpředmětné.

Na závěr asi jediné, pro mě je zeleň Hostivařská přehrada, Milíčovský les a vrch, Kunratický les, Michelský les, Průhonický park, Nový park u Chodovské tvrze...apod., popř. vzrostlé a mnohaleté stromy a jiné hodnotné dřeviny. Dlouho zanedbávané plochy zarostlé trávou a náletovkami, prostě není hodnotně využitelná zeleň sloužící pro obyvatele. Uvědom me si, že žijeme ve městě. Má-li někdo potřebu žít mezi poli, nechť se přestěhuje za hranice Prahy....

Hlasy včerejška?

(Obyvatel, 5. 7. 2009 8:49)

S podobnými argumenty o potřebě bytů a zvýšení životní úrovně vznikalo před cca 4O lety současné sídliště. Vše bylo odborníky krásně namalováno a popularizováno, poté vstoupila do hry ekonomika. Začalo se zahušťovat, zvyšovat, vznikly všelijaké výjimky. Betonáři byli i tehdy velmi silná skupina. Co vzniklo, vidíme každý den. Krásno, estetika , to vše se tehdy nějak vytratilo jako oběť růstu.

A jen se nové město po letech trochu zazelenalo, vstali nový betonáři a jejich trubači.

Je podivné básnit o potřebě nových bytů v době, kdy lze čekat prasknutí hypotéční bubliny, a kdy jsou na JM prázdné kancelářské budovy, včetně státních. Dlouhodobě udržitelný model péče o životní prostředí města je založen na jeho obyvatelích, na komerční bázi to funguje jen v době růstu, v jiných časech se komerční subjekty snaží maximum převést na obec.

Před 40 lety betonové argumenty převálcovaly cca 6 tisíc obyvatel. Věřím, že současných 80 tisíc se již jen tak nedá.


p.Jaroslavu Novákovy

(Miloš Slivenecký , Štichova ul., 4. 7. 2009 22:57)

Též si myslím, že to co jste napsal je pěkná blbost, protože vy bydlíte cca 800m daleko a my jsme jenom tak 50m takže vás se výstavba vůbec nedotkne, zase zmizí kus zeleně. Když vezmeme, že zde bude minimálně 550 bytů, bude zde asi tak 1200 lidí a asi o 400 víc aut, nevěřím že si každý koupí garážové stání, které stojí od 160000 až 250000Kč.Zvedne se kriminalita.Po skončení této výstavby ještě postavit tramvajovou trať a jsme zde jako v centru,to i na Václaváku a okolí je klidněji

Obytný soubor Háje

(Jaroslav Novák, Kropáčkova ul., 4. 7. 2009 22:42)

Vážený pane nepodepsaný,

ono zkulturnění je v tom že se upraví okolí a např.: vybudují stezky pro cyklisty, nové chodníky...apod. Je celkem běžné že se MČ dohodne s developerem, který pak na sákladě jejích požadavků např. vybuduje v místě stanici MHD, udělá novou veřejnou zeleň, vybuduje nadchody, podchody...atd. Vždy je to určité domluvě a snaze developera. Např.: podobná "zeleň", tedy přesněji řečeno zatravněná plocha s náletovými dřevinami, typu osika, bříza, dlouhodobě zanedbávaná, bývala i v pásu podél dálnice D1 od ulice Pod Chodovem až k ul. Cigánkova. Celá tato oblast byla v posledních několika letech postupně zastavěna a to podstatně ve větším rozusahu než je plánováno na Hájích. Dnes většina lidí tuto výstavbu beré jako pozitivní, nýbrž díky snaze developera zlepšit místní prostředí vznikla opravdová zeleň - pakry, vodní plochy, odpočinková místa - vše upravované, čisté a příjemné. Nemluvě o vzniklých pracovních místech, obchodech, službách...apod. Podstatou je, že si místní obyvatelé tato pozitiva uvědomili až po dostavbě, před zahájením se pořádali podobné protesty. To by bylo k tématu zkulturnění a zkultivování okolí. Ke konečné autobusu, ano klidně oněch (ca.) 150 metrů můžete brát jako dálku. Pro někoho je daleko 10 metrů, pro jiného 50 km...... Co se týče zaměření tohto webu, tak myslím , v zájmu objektivity, má právo se vyjádřit každý, tzn. i občan, jemuž tato výstavba nevadí. Těžko by mohli občané nesouhlasící s výstavbou chtít diskutovat s developerem, radnicí...apod., když by ani oni sami neumožnili vyjádřit se širokému spektru lidí s rozličnými názory. A na závěr s tou podporou. Je obecně známo, že když je někdo spokojen a je jedno s čím (bavíme se v obecné rovině), tak to narozdív od opačného případu nehlásí do celého širokého okolí...

Publicita projektu

(A. Bogar, ulice Štichova, 3. 7. 2009 22:45)

Možnost nějak ovlivnit tento megaprojekt by mohla být jeho negativní publicita ve sdělovacích prostředcích. Nemá někdo známého ze zpravodajství nebo odboru publicistiky hlavních televizních stanic (ČT, Nova, Prima)? V této věci by mohla pomoci globální informovanost občanů Prahy 11 pomocí sdělovacích prostředků, na kterou by musel magistrát Prahy 11 určitým způsobem reagovat. Byly by každopádně zpochybněny rozhodnutí magistrátu mezi občany a vytvořen dojem o možném korupčním prostředí v této věci. Je to jen nápad. Nevidím ale možnosti jeho realizace bez přímého osobního kontaktu na někoho s určitou rohodovací pravomocí ve zmíněných TV stanicích.

Soubor Háje

(Na tom nezáleží, 3. 7. 2009 17:36)

to p. Novák - dle Vašeho popisu, bych tipoval, že jste zaměstnancem CG, jinak by jste jako občan JM (které mu jde o prostředí, kde bydlí či žije), nemohl napsat takovou kravinu, ohledně zkulturnění - jak se může prostředí zkulturnit tím, že se tam nastěhuje 1500 obyvatel, postaví betonové monstrum a že tam vysadí zanedbatelné množství zeleně, nelze považovat za "kulturu", nemluvím o tom, kolik zeleně "zařve" než se začne s výstavbou, stačí se jen podívat a rozhodně nedojde k náhradní výsadbě v poměru 1:1! Možné, zastavené uzemí je poměrně vzdálené od Vámi avizovaného prostředí konečné busů! Nic osobního v tom není, ale tato web - stránka je založena qůli tomu, aby se tomu zkusilo zabránit (a sledovat, jak se celý proces vyvíjí) a ne tady přitakávat, jak to bude skvělé, až to tu bude stát, ale chápu, je to názor, na což máte právo, ale pochybuji, že tady najde velikou podporu!!!

??????

(??????, 3. 7. 2009 17:15)

Myslím si, že takto velké ,,obludy,, nemají na okraji města co dělat

Obytný soubor Háje

(Jaroslav Novák, Kropáčkova ul., 3. 7. 2009 14:33)

Jižní Město je sice dostatek bytů, ale většina z nich je obsazena a nejsou ani k pronájmu ani k prodeji. Při dnešní porodnosti hledá velké množství mladých rodin nové bydlení a nemají šanci. Za další, žádný soukromý investor nezkultirní prostředí, resp. neupravího jen tak z vlastního plezíru a pro blaho obyvatel. To znamená, že abychom měli hezké a upravené prostředí, je potřeba ustoupit vždy nějaké větčí či menší stavbě, v rámci které se dané prostředí upraví do kultivované podoby.

další věžák?

(Obyvatel, 3. 7. 2009 8:20)

Myslím, že Jižní Město má bytů již dost a chybí zde úplně jiné věci. Zkulturnit území jde i jinak než betonem nastojato.

Obytný soubor Háje

(Jaroslav Novák, Kropáčkova ul., 2. 7. 2009 19:13)

Dobrý den,

jsem rád za tuto stránku, alespoň se lidé dozvědí veškeré podrobnosti o připravovaných projektech na JM. Snad bude více těchto stránek i o jiných projektech. Jinak jsem rád, že se staví nové byty, kterých je stále nedostatek. Zároveň se trochu zkulturní dlouho zanedbávané prostředí u konečné autobusů "Jižní Město".

Praha 11

(Michal Bohata, 2. 7. 2009 9:05)

Zdravim , napsal jsem o techto strankach do otazek a odpovedi na oficialnich strankach Prahy 11 :-). Jsem zvedav jsk dlouho tam ten prispevek bude.
Michal Bohata - SVJ Stichova 668

Zkouška

(Kos, 2. 7. 2009 8:01)

zkouška